Haier Expert Wall Mounted Air Conditioning AS25XCAHRA / 1U25S2SM1FA-2
2.5kW/9000Btu, A+++ Inverter 'Built-in WiFi'
Available on back-order
Call for price
£1,510.00 Inc VAT
SHARE THE DEAL
| Feature | Details |
|---|---|
| Cooling Capacity | 7.0 kW |
| Heating Capacity | 7.8 kW |
| SEER / SCOP | 6.6 / 4.0 |
| Energy Rating | A++ |
| Refrigerant | R32 |
| Indoor Unit Size | 294 x 998 x 230 mm |
| Outdoor Unit Size | 640 x 800 x 290 mm |
| Noise Level | From 22 dB(A) |
Click on ‘Download File’ below for Product Brochure.
We offer nationwide installation services, give us a call on 01268 281752 for an instant quote or fill in the form below
You must be logged in to post a review.
Call for price
£608.00 Inc VAT
£884.00 Inc VAT
£636.00 Inc VAT
Colin –
Proven track record of success