Toshiba DAISEIKI-10-WHITE Wall Air Conditioning RAS-B13S4KVPG-E /RAS-13S4AVPG-E
Install labour from £385, 3.5kW, WiFi Optional
in stock
£1,695.00 Inc VAT
£629.00 Inc VAT
SHARE THE DEAL
| Feature | Details |
|---|---|
| Cooling Capacity | 1.5 kW |
| Heating Capacity | 2.0 kW |
| SEER / SCOP | 6.8 / 4.1 |
| Energy Rating | A++ |
| Refrigerant | R32 |
| Indoor Unit Size | 294 x 798 x 210 mm |
| Outdoor Unit Size | 540 x 645 x 275 mm |
| Noise Level | As low as 19 dB(A) |
Click on ‘Download File’ below for Product Brochure.
We offer nationwide installation services, give us a call on 01268 281752 for an instant quote or fill in the form below
You must be logged in to post a review.
£1,695.00 Inc VAT
£2,518.00 Inc VAT
£1,093.00 Inc VAT
£1,689.00 Inc VAT
Cedric –
Dedicated customer support