Toshiba SHORAI Wall Mounted Air Conditioning RAS-B18G3KVSG-E / RAS-18J2AVSG-E1
Install labour from £435, 5.0kW/18000Btu, + WiFi
Out of stock
£1,466.00 Inc VAT
£610.00 Inc VAT
SHARE THE DEAL
| Feature | Specification |
|---|---|
| Cooling Capacity | 3.5 kW |
| Heating Capacity | 4.3 kW |
| Energy Efficiency | A++ (SEER 6.8) / A+ (SCOP 4.2) |
| Refrigerant | R32 |
| Indoor Dimensions | 267 x 783 x 210 mm (H x W x D) |
| Outdoor Dimensions | 540 x 645 x 275 mm (H x W x D) |
| Sound Level (Indoor) | From 22 dB(A) |
| Power Supply | Single Phase |
Click on ‘Download File’ below for Product Brochure.
We offer nationwide installation services, give us a call on 01268 281752 for an instant quote or fill in the form below
You must be logged in to post a review.
£1,466.00 Inc VAT
£1,461.00 Inc VAT
£1,202.00 Inc VAT
£1,365.00 Inc VAT
Victor –
Friendly and helpful service